Toplu Şifa Seanslarında Bioenerji Aldatmacası

Son günlerde sosyal medya üzerinden yapılan bazı toplu kozmik enerji, bioenerji şifa seanslarına tanık olmaktayız. Yapılan bu seanslarda kendisini kozmik enerji uzmanı, parapsikolog, bioenerji uzmanı ya da üstat, hoca olarak tanıtan bazı şahıslar bioenerji, kozmik enerji seansları ile toplu şifa seansları yaptığını iddia etmekte; bu seanslarla metafizik varlıklardan, nazar v.b negatif boyutlardan arındıklarını söylemekteler. Bu seanslarda anlık alfa frekansına gelmeniz sizin o denildiği gibi negatif unsurlardan kurtulmanız anlamına gelmez. Bioenerji telkinle, hipnozla yapılan bir uygulama değildir. Kişiyi anlık alfa frekansına getirmek kişiyi düzeltmez, iyileştirmez.

Bu seanslardan birisine katıldıysanız veya bir şekilde tanık olduysanız toplu şifa seansı esnasında seansı yöneten kişinin uzun uzun telkinler yaptığını fark edebilirsiniz. Bu telkinler ile hipnotik teknikler uygulanmakta ve kişilerin bilinçaltı yönlendirilmektedir. Normal bir insan beyninde gün içindeki yoğun tempoda beta dalgası hakimdir. Beta dalgası yıpratıcıdır ve kişinin üzerinde bir gerilim enerjisinin oluşmasına sebep olmaktadır. Alfa dalgası ise beden gevşek durumda ve zihin sakinken açığa çıkmaktadır. Alfa dalgası vücudu dinlendirir, kişinin kendi enerjisine dönmesini ve beta dalgası yüzünden kaybettiği enerjiyi toplamasını sağlar. Yani bu sözde toplu şifa seanslarında aslında kimse size bir enerji uygulaması yapmamaktadır. Beyninizi uygun telkinler ile uyararak beta dalgasından alfa dalgasına getirmek suretiyle sizin kendi enerjinizi açığa çıkarmaktadırlar. Bu şekilde zihnin stresli gerilim alanından çıkıp güvenli ve sakin olan alana gelerek bir dinginlik hissetmiş oluyorsunuz. Daha sonraki telkinler ile hem imajinasyon ile hem diğer hipnotik teknikler ile kişiye bu enerjiyi yönlendirmesi söyleniyor. Mesela 'şu an rahatlıyorsunuz', 'evet çok rahatladınız ve gevşediniz', 'şu an en güzel hisleri yaşıyorsunuz', 'ayağınızın altından negatif enerjiler akıp gidiyor’ vb. gibi. Fark ettiyseniz hep şu ana odaklayıp zihni düşüncelerden uzak tutmaya çalışılmaktadır.

Meditasyonun en temel ilkesi zaten şu anı hissetmek ve zihni susturmaya çalışmaktır. Zihin susmaya başladıkça beyin dalgaları betadan alfaya doğru geçer ve anında rahatlamaya başlarsınız. Ayrıca diğer yönlendirmeler ile de kişi üzerindeki negatif blokajlara denk gelmekte ve bu yüzden bazı haller yaşamaktadır. Alfa dalgasını hissetmeye başladığınız anda bazı hallerin oluşması çok doğaldır; çünkü ani bir enerji değişimi olmaktadır. Enerji vücudunuzda değişirken negatif blokajlara gelmeniz de doğaldır fakat asla bu arındığınız anlamına gelmemektedir. Siz kendi duyarlılığınıza göre negatif kalıpları fark edebilirsiniz ama sizin enerji kapasitenizi aşan büyüklükte olan negatif blokajları hissedemezsiniz ve yok zannedersiniz. Metafizik arındırma ciddi bir konudur, meditasyon ile bir rahatlama hissetseniz bile tam bir metafizik arınma hissedemezsiniz. Ayrıca anlayacağınız üzere bu uzun uzun verilen telkinler ve birtakım meditasyon teknikleri ile yapılan toplu şifa seanslarında kimse size enerji vermemekte; aksine sizde var olan enerjiyi size kullandırmaktadırlar. Daha önce bu farkındalığınız yoksa veya enerjiye karşı duyarlıysanız bu seanslarda ısınma, karıncalanma, ani rahatlama, uyku hali vb. gibi halleri yaşamanız son derece doğaldır.

Gerçek bir bioenerji uzmanı için telkin vermesine gerek yoktur. Zaten kendi bioenerjisi yüksektir ve bu ilme hakimdir. Hiç konuşmasa ve sizden şöyle düşünün böyle hayal edin demese bile enerjisiyle size yöneldiği anda yukarıda saymış olduğumuz halleri ve çok daha fazlasını yaşarsınız. Çünkü sizin enerjinizi size kullandırmasına ihtiyacı yoktur; kendi enerjisi bunu yapmaya yeterlidir. Ne yazık ki günümüzde herkes uzman olmakta ve bu tam olarak halkımız tarafından bilinmeyen ilmi kötüye kullanarak sanki kendi enerjileri varmış veya yüksekmiş gibi insanları kandırmaktadırlar. Biz kesinlikle meditasyona karşı değiliz; aksine bu telkin ve meditasyonları kendi seminerlerimizde ücretsiz olarak öğretmekteyiz. Bu şekilde sizde istediğiniz zaman kendi beyninizi alfa ritmine sokmayı öğrenerek rahatlayabilir; günün stresi ve yorgunluğundan kurtulabilirsiniz. Ücretsiz seminerlerimiz ve daha fazla bilgi için iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Parapsikoloji Eğitimi

ONAYLI KURULUŞLARIMIZ

Global Bioenerji

GLOBAL BİOENERJİ

Global Bioenerji; Tıb ve Bioenerji İç İçe Bir Ekol Olup Fizyoterapistlere Ve Tüm Sağlık Çalışanlarına Eğitim Veren Pozitif Enerji ve Şifa Çalışmaları Yapan Bir Kuruluştur.

Kuantum Bioenerji

KUANTUM BİOENERJİ

Kuantum Bioenerji; Kuantum ve Spiritüel Konularda Öze Yolculuk Programı ile Bioenerji Eğitimleri ile Seanslar ve Uygulamalar Yapan Üniversite Onaylı Sertifikalar Veren Bir Akademi ve Kuruluştur.

Parapsikoloji Akademi

PARAPSİKOLOJİ AKADEMİ

Parapsikoloji Akademi: Parapsikoloji Eğitimi, Bioenerji Eğitimi Kişisel Gelişim ve Bioenerji Seansları gibi pek çok alanda eğitimler veren ve uygulamalar yapan bir kuruluştur.

Enerjetik Bütüncül Şifa Çalışmaları

Parapsikoloji Eğitimi ve Seanslar

Günümüz şartlarında negatif etmenlerden kaynaklı sorunlar ve problemler bir çok hastalıklara ve rahatsızlıklara sebep olmaktadır. Bu enerjetik rahatsızlıklar ise bütüncül olarak tüm katmanlarda temizlenmediğinde büyük sıkıntılara sebep olmaktadır. Enerjisel arınma seanslarında amaç bedendeki şifa kanallarının ve çakralardaki blokajların temizlenmesidir.

SEANS VE EĞİTİMLER

BİOENERJİ EĞİTİMİ

Bioenerji her canlıda bulunmasına rağmen bütün insanlar aynı seviyede bioenerjiden faydalanamazlar. Kişiden kişiye bioenerji seviyesi değişmektedir. İnsan tüm katmanları ile bir bütündür; fiziksel, ruhsal, duygusal ve kozmik katmanların durumu bioenerji...

BİOENERJİ EĞİTİMİ

UZAKTAN BİOENERJİ EĞİTİMİ

Bioenerji seansları ve bioenerji eğitimleri uzaktan yapılabilmektedir. Enerjide mesafe ve zaman kavramı yoktur. Kuantum fiziği bunu kanıtlamıştır. Özellikle çift yarık deneyine bakıldığında bir atom altı parçacığının aynı...

UZAKTAN BİOENERJİ EĞİTİMİ

BİOENERJİ NEDİR

Bioenerji kozmik kaynaklı İlahi temel yaşam enerjisidir. Bütün canlılarda bulunur. Tüm canlıların pozitif kaynaklı hayat enerjisidir. İnsanlarda bulunma düzeyi kişiden kişiye değişmektedir. Hem içinde yaşadığımız evren hem de bizler sadece maddeden oluşmuyoruz. İnsanın 7 katma...

BİOENERJİ NEDİR

Parapsikoloji Eğitimi

Online Bioenerji Eğitimi